kategoria: Zakupy
16 lipiec 2024

3 sierpnia otwarcie tymczasowego targowiska przy Marywilskiej

zdjęcie: 3 sierpnia otwarcie tymczasowego targowiska przy Marywilskiej / fot. PAP
Otwarcie tymczasowego targowiska przy ul. Marywilskiej planujemy na 3 sierpnia. W sumie będzie tam 800 kontenerów handlowych, a także parking z około tysiącem miejsc - powiedziała PAP prezes spółki Marywilska 44 Małgorzata Konarska.

Hala targowa przy Marywilskiej spłonęła 12 maja. Było tam około 1,4 tys. punktów usługowych. Trwa śledztwo prokuratury, które ma wyjaśnić przyczyny pożaru. Pomoc kupcom zaoferowało miasto, proponując miejsca na bazarach miejskich. Z kolei spółka dzierżawiąca teren od miasta zobowiązała się do jak najszybszego zbudowania tymczasowej hali zbudowanej z kontenerów.

"Pierwszy etap został już zakończony - postawiliśmy 600 kontenerów. Docelowo będzie ich 800. Więcej się nie zmieści, bo musimy jeszcze wygospodarować parking dla klientów" - zaznaczyła Konarska.

Przekazała, że w trakcie realizacji jest parking dla 400 samochodów, a docelowo będzie funkcjonował parking z około tysiącem miejsc postojowych.

"Wszystkie prace miały zakończyć się do końca września, ale myślę, że uda nam się to wcześniej. Już teraz zapraszam na otwarcie tymczasowego targowiska 3 sierpnia" - powiedziała prezes spółki. Dodała, że wynajęte już zostały praktycznie wszystkie pawilony. Podkreśliła, że według wyliczeń, zapewniono miejsce do handlu około 60 proc. kupcom, którzy ucierpieli w pożarze hali.

Zaznaczyła, że najpóźniej do 29 lipca kontenery zostaną udostępnione kupcom. "Wszystko zależy, kiedy zakończą się odbiory" - dodała.

W związku z pożarem prokurator wraz z policjantami przeprowadził już oględziny budynku biurowego, jednak oględziny spalonej hali targowej aktualnie nie są jeszcze możliwe, ponieważ Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał rozbiórkę ze względu na stwierdzenie stanu zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia, a obowiązek rozbiórki rozpocznie się po 24 lipca br.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ agz/ lm/