Policjanci namierzyli pirata drogowego

zdjęcie: Policjanci namierzyli pirata drogowego / pixabay/1249610
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Za to wykroczenie stracił prawo jazdy, dostał mandat oraz punkty karne.

Wczoraj (1.05.24r) policjanci rypińskiej drogówki kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na terenie gminy Rypin. Około godziny 15.00 w miejscowości Sikory, w obszarze zabudowanym, zauważyli pędzące bmw i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że kierowca całkowicie zlekceważył obowiązujące przepisy, ponieważ na liczniku pojazdu miał 118 km/h.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierowcą był 25-latek z gminy Rogowo. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został też ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych w Polsce. Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem.