16 kwiecień 2024

Pijany kierowca to niebezpieczny kierowca

zdjęcie: Pijany kierowca to niebezpieczny kierowca / fot. KPP w Rypinie
Pomimo policyjnych apeli wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które będąc pod działaniem alkoholu wsiadają za kierownicę, czy to roweru czy samochodu. W każdym wypadku stanowią oni zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych. Tylko w jeden dzień policjanci zatrzymali trzech takich niebezpiecznych kierowców

Mimo ciągłych apeli policjantów, na naszych drogach, wciąż nie brakuje nietrzeźwych kierowców. Wczoraj (15.04.24) policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany w Starorypinie Prywatnym. Był to 52-letni kierowca audi z powiatu brodnickiego, a w organizmie miał promil alkoholu. Drugi to 28-letni mieszkaniec Rypina. Mężczyzna kierował fordem, a w organizmie miał 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Kwiatkowo. Kolejny to 41-letni rowerzysta z powiatu rypińskiego. Został zatrzymany w Sosnowie, a w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Wszystkim zatrzymanym grożą poważne konsekwencje prawne oraz finansowe.