28 marzec 2023

Pijany kierowca jazdę zakończył na dachu

zdjęcie: Pijany kierowca jazdę zakończył na dachu / fot. KPP w Rypinie
37-latek z powiatu sierpeckiego wsiadł za kierownicę pojazdu lekceważąc podstawowe przepisy ruchu drogowego. Swoją jazdę zakończył na dachu. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz dwa lata więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.03.23) około godziny 10-tej w miejscowości Urszulewo. To wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, że samochód wypadł z drogi i dachował.

Gdy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że podróżujący samotnie 37-letni kierowca peugeota nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wywrócił pojazd na dach.

Policjanci wykonując czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili jego stan trzeźwości. Wtedy okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze od razu zatrzymali mu prawo jazdy. Był to mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Nieodpowiedzialny kierowca może mówić o ogromnym szczęściu, że przy tej okazji nie zrobił nikomu żadnej krzywdy.

Za popełnione czyny grozi mu wysoka grzywna i do dwóch lat więzienia.