kategoria: Na Sygnale
17 czerwiec 2024

Kradzionym rowerem przyjechał ukraść samochód

Policjanci zatrzymali 65-latka za włamanie i kradzieże. Mężczyzna najpierw ukradł rower, potem samochód z posesji i dodatkowo też wędki z garażu. Grozi mu do 10-lat więzienia. Policjanci wystąpili także o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

W minioną sobotę (15.06.234) po godzinie 19-tej dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu vw passat z jednej z posesji na terenie gminy Skrwilno.

Pojechali tam policjanci z „patrolówki”. Obecni na miejscu świadkowie wskazali funkcjonariuszom mężczyznę, który idąc chodnikiem wyrzucił w zarośla wędki, a wcześniej próbował odjechać stojącym na poboczu passatem.

Policjanci od razu zaczęli działać i podjęli interwencje wobec mężczyzny. Był to 65-letni mieszkaniec gminy Skrwilno. Mężczyzna próbował nieudolnie tłumaczyć się, że nic nikomu nie ukradł, jednak policjanci nie dali mu wiary i zatrzymali go do wyjaśnienia.

Dalsze czynności wykonane przez policjantów zobrazowały przebieg działania 65-latka. Jak się okazało, mężczyzna tego wieczoru przyjechał na rowerze na posesję pokrzywdzonego i z niezabezpieczonego garażu ukradł 8 sztuk wędek. Następnie wsiadł do stojącego na posesji volkswagena i odjechał wyważając zamknięte ogrodzenie. Gdy po przejechaniu kilkuset metrów samochód się popsuł, porzucił go na poboczu, a wędki ukrył w zaroślach. Dodatkowo policjanci ustalili, że rower którym przyjechał, dzień wcześniej również ukradł z innej posesji.

Dzisiaj (17.06.24) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty kradzieży. Grozi mu do 10-lat więzienia. Z uwagi, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa, aby zapobiec dalszemu popełnianiu przez niego przestępstw, policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

2024-12-09 19:00